MUĞLA İL MEM ARGE

Yönetim Bilgi Sistemi Yayında...

Yönetim Bilgi Sistemi Yayında...
Yönetim Bilgi Sistemi Yayında...

Kamuda işgücü, zaman ve malzeme tasarrufu sağlamak, il, ilçe, okul ve kurumlar arasında iletişimi güçlendirmek ve veri akışını hızlandırmak, en alt birimden en üst birime kadar istatistiki veri toplama ve raporlama iş ve işlemlerine standardizasyon getirmek, okul ve kurumlardan sürekli yapılan veri talebinin önüne geçmek, okul ve kurumlarımızın kurumsal hafızalarını oluşturarak gelişim süreçlerini takip etmek, Müdürlüğümüzce yürütülecek proje ve çalışmaların portallarını tek adreste toplayarak erişimini kolaylaştırmak amaçlarıyla 2021 - 2022 Eğitim Öğretim yılı itibarı ile Müdürlüğümüz tarafından Yönetim Bilgi Sistemi uygulamaya konmuştur. İlçe, okul ve kurumlardan talep edilecek verilerin bu sistemde yer alan formlar aracılığı ile toplanması planlanmaktadır. Sistem üzerinde ayrıca okul, kurum, ilçe ve il brifingleri otomatik olarak oluşturulabilecektir. Portalın düzenli aralıklarla kontrol edilmesi ve bilgilerin güncel tutulması önemlidir.

İlgili sistem https://muglaarge.meb.gov.tr/projeler/ybs/login.php adresinde yer almakta olup, Müdürlüğümüze bağlı tüm resmi/özel okul ve kurumlar tarafından kendilerine tanımlanan kullanıcı adı (kurum kodu) ve şifresi ile giriş yapılarak doldurulacaktır. Şifresini unutanlar veya şifresi olmayan okul ve kurumlar için şifre hatırlatma ekranı https://muglaarge.meb.gov.tr/projeler/sifrehatirlat/ adresinde yer almaktadır. Şifre talep işlemlerinde şifre hatırlatma linki kurumsal e-posta adresinize gönderilecektir. Sorun yaşanması durumunda İlçe YBS Koordinatörünüz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sistemin düzenli çalışması için veri girişlerinin tam, net, zamanında ve doğru bir şekilde girilmesi son derece önemlidir.

Bu bağlamda YBS Kılavuzu doğrultusunda veri girişlerinin en geç 24 Eylül 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar sistem üzerinden tamamlanması gerekmektedir.

 

Teknik Destek ve Yazılım Ekibi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi     Aytaç DOĞAN

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi     Duygu YILMAZ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi     Kerem KURT

 

YBS KOORDİNATÖRLERİ BİLGİ FORMU

İLÇESİ

ADI

SOYADI

Muğla YBS İl Koordinatörü

Enver

TUFANER

Bodrum YBS İlçe Koordinatörü  

İlyas

YILMAZ

Dalaman YBS İlçe Koordinatörü  

Alaattin

GÜMÜŞ

Datça YBS İlçe Koordinatörü  

Nergis

ASLAN

Fethiye YBS İlçe Koordinatörü  

Gamze

KABA

Kavaklıdere YBS İlçe Koordinatörü  

Osman

ÇELİKDEMİR

Köyceğiz YBS İlçe Koordinatörü  

Ali

ŞAŞAR

Marmaris YBS İlçe Koordinatörü  

Nazan

KARDEŞ

Menteşe YBS İlçe Koordinatörü  

Gülperi

YILDIRIM

Milas YBS İlçe Koordinatörü  

Sergül

ÇELİK

Ortaca YBS İlçe Koordinatörü  

Umut

ÖZDEN

Seydikemer YBS İlçe Koordinatörü  

Cemil

ÇETİN

Ula YBS İlçe Koordinatörü  

Umut

AYDIN

Yatağan YBS İlçe Koordinatörü  

Özmen

ŞAHİN

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.