MUĞLA İL MEM ARGE

YÖNELTME KARNELERİ VELİLERLE BULUŞUYOR

YÖNELTME KARNELERİ VELİLERLE BULUŞUYOR

Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Muğla Yetenek Haritası projesi kapsamında ilimiz resmi/özel ortaokullarında 8. sınıfta öğrenim gören öğrencimize Yetenek ve ilgi testi uygulanmıştır. Proje portalında online olarak uygulanan test sonucu 11.029 öğrencimizin "Yöneltme Karneleri" hazırlandı.

19 Nisan-30 Mayıs tarihleri arasında okul ve sınıf rehber öğretmenlerimiz danışmanlığında salgın tedbirleri göz önünde bulundurularak yüz yüze/online olarak velilerimize sunulacak olan Yöneltme Karneleri öğrencilerimizin  yetenek ve ilgileri doğrultusunda akademik becerilerini de dikkate alarak doğru lise tercihi yapmasında önemli bir yol haritası niteliği taşımaktadır. Bu nedenle Müdürlüğümüz Yetenek Haritası projesi kapsamında Yetenek testlerini yanıtlayan öğrencilerimizin velileri salgın koşullarına uygun şekilde okullarımızda ağırlanıyor.  Baskın Yetenek ve ilgiler doğrultusunda grafikler, öneriler içeren "Yöneltme Karneleri" rehber öğretmenlerimiz danışmanlığında velilerimize sunuluyor.

29-04-202129-04-202129-04-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.