MUĞLA İL MEM ARGE

Yenilikçi Servis Elemanları AB Yolunda" projesi başladı...

Muğla İl Milli Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri/ARGE Birimi tarafından hazırlanan Ulusal Ajans tarafından desteklenen KA 102 ? Mesleki  Eğitim öğrenici ve personel hareketliliği "Yenilikçi Servis Elemanları AB Yolunda" projesi yürütülmeye  başlamıştır.
Yenilikçi Servis Elemanları AB Yolunda

 

Çeşitli yiyecek ve içecek hizmet işletmeleri, sürekli gelişmekte olan turizm sektöründeki payını genişletmek için konuklara farklı seçenekler sunmakta ve bu hizmetler yiyecek, içecek mönülerini en pratik ve kolay şekilde konuklara servis yapmayı gerektirmektedir. Turizm alanında temel mesleki eğitim almakta olan yararlanıcılarımızın, yiyecek ve içecek hizmetleri alanındaki mesleki becerilerinin geliştirilmesi projemizin özel amacıdır. Müdürlüğümüze bağlı 7 mesleki ve teknik eğitim merkezinin yiyecek ve içecek hizmetleri bölümü servis alanı öğrenci sayıları göz önüne alınmış ve öğrencilerin yaklaşık % 30 unun katılımcı olarak yer alması planlanmıştır. Buna göre;

Bodrum Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11.sınıf tan 8 öğrenciden 2 si

Fethiye Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11.sınıf tan 23 öğrenciden 6 sı

Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11.sınıf tan 33 öğrenciden 9 u

Köyceğiz Yüksekkum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11.sınıf tan 13 öğrenciden 4 ü

Marmaris İçmeler Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11.sınıf tan 11 öğrenciden 3 ü

Menteşe Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11.sınıf tan 15 öğrenciden 4 ü

Ortaca Dalyan H.F. Tınaztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11.sınıf tan 21 öğrenciden 7 si yurtdışı staj çalışmalarına katılacaktır.

Proje kapsamında 35 yararlanıcının yurtdışı hareketliliği, Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi; ''Öğrenme, Çalışma ve Uluslararası Hareketliliği Destekleme programında yer alan iş gücü piyasasının ihtiyaçları ile eğitim sistemlerinin içeriğine dair iletişimin iyileştirilmesine katkı sağlayacaktır. Öğrenme kazanımlarının ortak bir dil olarak kullanıldığı yapılandırılmış bir iletişim, yeterliliklerin cazibesini artırmaya yardımcı olacak ve temel ve sürekli mesleki eğitimdeki kişilerin Avrupa'daki hareketliliklerinin nicelik ve niteliklerini geliştirecektir. Uluslararası ortaklıklar kurulması yoluyla teknolojinin, deneyimlerin ve yenilikçi anlayışların kurumlar arasında transfer edilmesi sonucu öğrencilerimizin mezun olduktan sonra da uluslararası firmalarda istihdam edilebilmelerini sağlayacaktır.


19-11-202019-11-202019-11-202019-11-2020

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.