MUĞLA İL MEM ARGE

TÜBİTAK

4007 - Bilim Şenlikleri Destekleme Programı

4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı, bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlamaktadır.

İlgili projenin Başvuru Koşulları, Başvuru Yöntemi, Başvuru Formları'na ulaşmak ve dataylı bilgiye edinmek için;

 

https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4007-bilim-senlikleri-destekleme-programi

4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları

4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı; bilginin toplum ile buluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını, bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla anlaşılır bir biçimde kazandırılmasını amaçlamaktadır. Program kapsamındaki projelerde; katılımcıların bilimsel olguları fark etmeleri sağlanarak, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin teşvik edilmesi hedeflenmektedir. 

İlgili projenin Başvuru Koşulları, Başvuru Yöntemi, Başvuru Formları'na ulaşmak ve dataylı bilgiye edinmek için;

https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4004-doga-egitimi-ve-bilim-okullari

4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile, 5-12. sınıf ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek, soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması; farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması; bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin öğrencilere kazandırılması; öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması amaçlanmaktadır.

İlgili projenin Başvuru Koşulları, Başvuru Yöntemi, Başvuru Formları'na ulaşmak ve dataylı bilgiye edinmek için;

https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4006-tubitak-bilim-fuarlari-destekleme-programi

4005 - Yenilikçi Eğitim Uygulamaları

4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı, öğretmenlere ve akademisyenlere; kendi branşlarına ve genel olarak öğretmenlik mesleğine özgü yenilikçi yaklaşım, strateji, yöntem ve tekniklerin etkileşimli olarak kazandırılmasını hedeflemektedir.

İlgili projenin Başvuru Koşulları, Başvuru Yöntemi, Başvuru Formları'na ulaşmak ve dataylı bilgiye edinmek için;

 

 

 

Milli Eğitim bakanlığı resmi okullarına görev yapan öğretmenler lisans ve lisans üstü eğitim durumlarına göre TÜBİTAK'ın farklı kodlardaki proje hibelerine başvurarak destek sağlayabilirler.

 Bu proje türleri ve amaçları aşağıda kısaca açıklanmıştır. Detaylı bilgi almak, proje türlerinin başvuru ve şartları, değerlendirme izleme süreçlerini ilgili linklere tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları ve Araştırma Projeleri Yarışması Eğitimleri Başlıyor

TÜBİTAK  4006 Bilim Fuarları ve Araştırma Projeleri Yarışması Eğitimleri Yapıldı 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.