MUĞLA İL MEM ARGE

"Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar" Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı ile OPET Petrolcülük AŞ arasında imzalanan protokol ile "Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar" kampanyası hayata geçiriliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ostim İlkokulunda proje tanıtımı için düzenlenen törende yaptığı konuşmada çocukların eğitim hayatını güçlendirmek için yepyeni projelerin hayata geçirildiğini belirterek Millî Eğitim Bakanlığını kutladı.


 Özellikle pandemi döneminde önemi daha iyi anlaşılan "Temiz Tuvalet Kampanyası" ile 22 yıldır temizlik ve hijyen kavramının önemine yönelik çalışmalar yürüten OPET ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle başlayan proje kapsamında ana sınıfından lise son sınıfa kadar farklı eğitim modüllerini içeren proje ile öğrencilerde temizlik ve hijyen konularında farkındalığı artırmak, hijyen eğitimleri ile oluşan davranışların günlük yaşama taşınması ve sağlıklı bir nesil yetiştirilmesi hedefleniyor.  "Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar Projesi"nin ana hedef kitlesi 81 ilde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm resmi okullarda öğrenim gören öğrencilerden oluşuyor. Proje içeriğinde, kişisel hijyenden, tuvalet kullanımına, çevre temizliğinden ortamda doğru hijyen sağlanmasına kadar temizlik ve hijyenin hayatın her alanındaki yeri ve önemi yer alıyor. Çocuk ve gençleri hijyen ve temizlik konusunda bilinçlendirmek üzere, Türkiye genelinde 77 bin okulda her kademe ve düzeyde görev yapan öğretmenlere Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden videolu eğitim modülleri hazırlandı. Aynı zamanda sınıf öğretmenleri tarafından hayata geçirilecek  "İyi Uygulama Örnekleri" ile okul yönetimleri, okul aile birlikleri, öğretmenler, okul temizlik görevlileri ve velilerde  farkındalığı artırmak üzere çalışmalar planlanıyor.

Proje tanıtım toplantısı Antalya Belek'te gerçekleştirildi. Toplantıya Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Dairesi Başkanı Nezir Ünsal, Opet kurucu üyesi Nurten Öztürk ve 81 il Mem ArGe temsilcileri katıldı. Toplantıda proje ile ilgili konular ele alındı.

Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar Proje Yarışmasına katılım sunusunun hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar için tıklayınız

 Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar Projesi İyi Uygulamalar Yarışma Şartnamesi için tıklayınız

11-12-202311-12-202311-12-202311-12-202311-12-202311-12-202311-12-202311-12-202311-12-2023

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.