MUĞLA İL MEM ARGE

Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi

Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi kapsamında ilimizde de "Şelale Eğitimleri " başlıyor.                                                Bodrum, Fethiye ve Menteşe İlçelerinde 18-25 Eylül tarihlerinde yapılacak eğitimlerin hazırlıkları başladı. 
Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi

Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi ortak finansmanı ile Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Konseyi iş birliğiyle yürütülmekte olan "Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi" Projesi kapsamında Eğitici Eğitimleri gerçekleştirildi.

Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında Türkiye genelinde ilimizden de 11 okulun  dahil olduğu  110 pilot okuldan öğretmenlerin katılımıyla  2-7 Ağustos 2021 tarihleri arasında  1.Modül "Eğitici Eğitimleri" Ankara'da, 30 Ağustos -3 Eylül tarihleri arasında ise 2.Modül "Eğitici Eğitimleri" İstanbul'da gerçekleştirildi. Eğitici Eğitimleriyle öğretmenlerin "Demokratik Kültür Yetkinliklerini" anlamaları ve bu yolla tüm çocukların gelişimsel özelliklerini dikkate alarak bu yetkinliklerin kendi okullarında gelişimi için uygun ortamın sağlanması ve bu yönde etkili uygulamaların gerçekleştirilmesine katkı sağlayabilmek amacıyla gerekli bilgi ve becerileri geliştirmesi hedeflendi.

Proje kapsamında; ilimizden projeye dahil olan 11 okulumuzdan toplam 24 öğretmenimiz Ankara'daki eğitime katılarak deneyimlerini paylaşarak, eğitim ortamlarında var olan ve öngörülen sorunlara birlikte çözüm önerileri geliştirdiler. Problem çözümlemesi yaparken öğretmenler tutumların ve değerlerin çözüme giden yoldaki önemini anlattı.

 Eğitimci Eğitimlerinin tamamlanmasının ardından ,ilimizdeki pilot okullardan  250 öğretmenimizin yer alacağı "Şelale Eğitimleri" Bodrum ,Fethiye ve Menteşe İlçelerinde 18-25 Eylül tarihlerinde yapılacaktır.

 

 

08-09-202108-09-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.