MUĞLA İL MEM ARGE

Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi

 Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında Türkiye genelinde ilimizden 11 okulun da dahil olduğu  110 pilot okuldan öğretmenlerin katılımıyla  26-31 Temmuz ve 2-7 Ağustos 2021 tarihleri arasında "Eğitici Eğitimleri"  Ankara'da gerçekleştirildi.
Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi

  Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi ortak finansmanı ile Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Konseyi iş birliğiyle yürütülmekte olan "Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi" Projesi kapsamında

Eğitici Eğitimleri gerçekleştirildi.

  Eğitici Eğitimleriyle öğretmenlerin "Demokratik Kültür Yetkinliklerini" anlamaları ve bu yolla tüm çocukların gelişimsel özelliklerini dikkate alarak bu yetkinliklerin kendi okullarında gelişimi için uygun ortamın sağlanması ve bu yönde etkili uygulamaların gerçekleştirilmesine katkı sağlayabilmek amacıyla gerekli bilgi ve becerileri geliştirmesi hedeflendi.

  Proje kapsamında; ilimizden projeye dahil olan 11 okulumuzdan toplam 24 öğretmenimiz Ankara'daki eğitime katılarak deneyimlerini paylaşarak, eğitim ortamlarında var olan ve öngörülen sorunlara birlikte çözüm önerileri geliştirdiler. Problem çözümlemesi yaparken öğretmenler tutumların ve değerlerin çözüme giden yoldaki önemini anlattı.

   Eğitimci Eğitimlerinin 2. aşamasına 23 Ağustos'ta İstanbul'da   devam edilecektir.

 

09-08-2021

09-08-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.