MUĞLA İL MEM ARGE

Patent Faydalı Model, Tasarım ve Marka

PATENT, FAYDALI MODEL, TASARIM ve MARKA

Patent, faydalı model ve tasarım konularında koordinasyonun sağlanması amacıyla Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde Patent Ofisi kurulmuştur.

Müdürlüğümüz Ar-Ge biriminin bünyesinde de Ofis ile koordinasyonlu çalışacak irtibat birimi oluşturulmuştur. Tüm okullarımızın patent, faydalı model ve tasarım konularında yaptığı

çalışmaları yakından takip etmek, gelişmeleri izlemek ve desteklemek amacıyla Bakanlığımız tarafından Okul Uygulamaları içerisine eklenmiş olan Patent ve Faydalı Model İzleme Modülü'ne İlimizde bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalara sahip okullarımızın veri girişleri yapılmaktadır.

İlimizde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı okullarımızda çalışan öğretmen ve yöneticler için  SINAİ MÜLKİYET FARKINDALIK Bilgilendirme Semineri düzenlenmesi planlanmaktadır.

Ar-Ge Merkezi okulu Atatürk MTAL 'de  Patent ve Marka çalışmalarına öncelik verilmesi ve başvuru sürecinin desteklenmesi planlanmaktadır.

İlimizde şu ana kadar okullarımızın başlattığı çalışmalar  ve yaptığı tescil başvuruları;

Menteşe Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş MTAL  tarafından 2 Faydalı Model  ,1 Marka

Türk Patent ve Marka Kurumu'na resmi başvuru yapıldı. Diğer okullarımızda 10 adet mevcut çalışma başlatıldı

 

Proje hakkında bilgi ve iletişim koordinatör ile irtibata geçebilirsiniz.  

Koordinatör: Songül KÖŞKER ÇAKMAK

0252 280 48 00 - Dahili 48 22

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.