MUĞLA İL MEM ARGE

Okulum Bir(inci) Projesi Ödül Töreni Düzenlendi.

Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Okulum Bir(İnci)", "Beyaz Bayrak" ve "Beslenme Dostu Okul" projelerinin ödül töreni, Menteşe Gazi Mustafa Kemal  Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı.  
Okulum Bir(inci) Projesi Ödül Töreni Düzenlendi.

01.11.2019 Cuma günü saat 14.30'da başlayan ödül töreni;  İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE,  Muğla Sıtkı KOÇMAN Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Bilal DUMAN, Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Leyla ERSÖZ,   İl Halk Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Eriş Başaran AKÇA, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğretmenlerin katılımlarıyla gerçekleşti.

 

Program, projenin  tanıtım introsuyla başladı. Ardından BİLSEM öğrencilerinin hazırladığı drama  gösterisi ve  projenin tanıtım videosuyla devam etti. Muğla Sıtkı KOÇMAN Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Bilal DUMAN'ın açılış konuşmalarının ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE sözü devraldı.

 

"Hayatımda kendime vizyon olarak kabul ettiğim Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de  ifade ettiği gibi 'Okul sayesinde, okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk ekonomisi, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.' Demek ki arkadaşlar her türlü gelişimin temelinde okul var. Okullarda çocuklarımızın kendilerini iyi hissetmeleri var. Bilgi ve becerilerini geliştirip mutlu olmaları için mekânların onlara hitap etmesi var. Biz bu düşünceden yola çıkarak "Okulum  Bir(inci) projesini başlattık." dedi.

 

Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin sunmuş olduğu şiir dinletisi ilgiyle izlendi. 2018/2019 eğitim öğretim yılı 1. ve 2. döneminde Okulum Bir(inci) Projesinde derece alan okullarımıza  ait videolar izlendikten sonra ödül törenine geçildi. 

 

Toplam 381 örnek uygulamanın değerlendirildiği projede,  en iyi 22 uygulama ödüle layık görülmüş olup birinci olan  okullarımızın müdürlerine,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE, Eğitim Fakültesi Dekanı Bilal DUMAN, Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Leyla ERSÖZ,   İl Halk Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Eriş Başaran AKÇA ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri tarafından beraat ve başarı belgesi takdim edildi.                                                            

 

Beyaz Bayrak" ve  "Beslenme Dostu Okul" projeleriyle ilgili olarak Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Sayın Dr. Eriş BAŞARAN AKÇA konuşma yaptı. Dereceye giren ilçe milli eğitim müdürlerimize teşekkür belgeleri verildi.

06-11-201906-11-201906-11-201906-11-201906-11-201906-11-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.