MUĞLA İL MEM ARGE

Okul Eğitimi Akreditasyonu Öğrenci Grup Hareketliliği Başvuru Sonuçları Açıklandı...

Okul Eğitimi Akreditasyonu Öğrenci Grup Hareketliliği Başvuru Sonuçları Açıklandı...
Okul Eğitimi Akreditasyonu Öğrenci Grup Hareketliliği Başvuru Sonuçları Açıklandı...

Okul Eğitimi Akreditasyonu kapsamında planladığımız Öğrenci Grup Hareketliliği Programı kapsamında ortaokul seviyesinde öğrenim görmekte olan 16 öğrencimizi yurtdışı hareketlilik faaliyetine dahil etmek amacıyla başvuruları geçtiğimiz hafta içerisinde almıştık. I. Grupta bulunan 59 okulumuzun 23 tanesi ortaokul'dur. Bu okulların 12'sinden toplamında 30 öğrencimizin başvurusu alınmış, bu başvuruların ise 23 tanesi okul müdürlüğü tarafından onaylanarak Müdürlüğümüze ulaşmıştır.

Yapılan başvuruların her biri Akreditasyon Bireysel Başvuru Modülü aracılığı ile 2 farklı uzman tarafından değerlendirilmiştir. Toplamında 11 uzman aktif olarak görev almıştır.

Yapılan değerlendirme sonucunda;

- Her bir okuldan yapılan ikişer başvurudan en yüksek puan almaya hak kazanan bir kişi asil listede yer almıştır. (SARI RENKLİ)

- Toplamında 16 hareketlilik faaliyetine 12 okuldan başvuru geldiği için 4 okuldan daha ikinci öğrencinin gönderilmesine karar verilmiştir. Ek olarak belirlenen okulların seçimleri, daha önce bir AB projesi yürütme durumları, coğrafi ya da ekonomik olarak dezavantajlı olma durumları, akreditasyon kapsamında herhangi bir hareketlilik faaliyetinden (işbaşı izleme, hazırlık ziyareti, kurs faaliyeti, refakatçilik ...vs) yararlanma durumları göz önünde bulundurularak Akreditasyon Üst Komisyonu tarafından belirlenmiştir. (MAVİ RENKLİ)

- Başvurulardan 16'sı asil (SARI+MAVİ) 7'si de yedek (KIRMIZI) olarak belirlenmiştir. 

- Asil başvuru sahiplerinden herhangi birisinin hareketlilik faaliyetine katılamaması durumunda yedek listede bulunan sırasıyla en yüksek puandan başlayarak asil listeye dâhil edilmesi planlanmaktadır.

- Yapılan başvurulara ait puanlar, öğrenci motivasyonu açısından listede paylaşılmamıştır. Ancak başvuru sahipleri dilerler ise puanlarını başvuru yaptıkları modüle kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilirler.

Puanına itiraz eden başvuru sahiplerinin bu ilanın yapıldığı gün, saat baz alınacak şekilde 3 iş günü içerisinde birimimiz ile öncelikle telefonla iletişim kurmaları, lüzum görmeleri halinde ise yazılı olarak başvurularını arge48@meb.gov.tr isimli e-posta kanalı ile Müdürlüğümüze bildirmeleri gerekmektedir.

ORTAOKUL Öğrenci Grup Hareketliliği Faaliyeti Katılımcı Listesi için tıklayınız.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.