MUĞLA İL MEM ARGE

Okul Eğitimi 3. ve Mesleki Eğitim 2. Grup Akreditasyon okullarımız belli oldu.

Okul Eğitimi 3. ve Mesleki Eğitim 2. Grup Akreditasyon okullarımız belli oldu.
Okul Eğitimi 3. ve Mesleki Eğitim 2. Grup Akreditasyon okullarımız belli oldu.

2023 Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim Akreditasyon Ağı ortak okul ve kurumlarımız belli oldu.

Bilindiği üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz 2021 yılında Okul Eğitimi alanında, 2022 yılında da Mesleki Eğitim alanında akredite kurum olmaya hak kazanmış ve Muğla Akreditasyon portalı aracılığı ile alınan başvurular neticesinde okul eğitimi I. grubunda 59 okulumuz, ikinci yılında 38 okulumuz, mesleki eğitim I. grubunda ise 32 okul ve kurumumuz akreditasyon ağlarımızda yer almaya hak kazanmıştı.  

Okul Eğitimi I. grubumuzun yurtdışı hareketlilik faaliyetleri çoğunlukla tamamlanmış olup Temmuz 2023 tarihinde sona erecektir. Okul Eğitimi I. Grupta yer alan okullarımızın akreditasyon faliyetlerinden yararlanma durumlarını gösterir tablo için tıklayınız.

____________________

Okul Eğitimi II. grubumuzun yurtdışı hareketlilik faaliyetleri Mart 2023 tarihinde başlayacak olup Temmuz 2023 tarihinde tamamlanacaktır. Şu anda idareci, öğretmen ve öğrenci seçim aşamasındayız. Okul Eğitimi (SCH) II. Grup okullarımızı görmek için tıklayınız. 

____________________

Mesleki Eğitim I. grubumuzun yurtdışı hareketlilik faaliyetleri Mart 2023 tarihinde başlayaca olup Temmuz 2023 tarihinde tamamlanacaktır. Şu anda idareci, öğretmen ve öğrenci seçim aşamasındayız. Mesleki Eğitim (VET) I. Grup okul / kurumlarımızı görmek için tıklayınız. 

 ____________________

 2023 yılında ise; 

 OKUL EĞİTİMİ ALANINDA;

Müdürlüğümüze akreditasyon modülü aracılığı ile 111 okuldan başvuru yapılmış olup, bu başvurulardan;

18 okulumuz daha önce akreditasyon ağında yer aldıkları için 3.grubumuzda yer almaya hak kazanamamışlardır,

Okul Eğitimi I. Grup akreditasyon grubunda yer alan ancak hiçbir yurtdışı hareketlilik faaliyetine katılamayan 18 okulumuz doğrudan 3. grupta yer almaya hak kazanmışlardır,

Kalan başvuruların her biri kendi içlerinde kurum tür ve özelliklerine göre iki bağımsız uzman tarafından değerlendirilmiştir. İki uzmanın vermiş oldukları puanların ortalaması proje başvuru puanı olarak kabul edilmiş, ayrıca; 13 ilçe dağılımı, okul kademe ve tür dağılımı, daha önceki AB proje durumları gibi hususlar doğrultusunda 16 yeni okulumuzun akreditasyon ağına katılması uygun görülmüştür.

Okul Eğitimi III. Grupta yer almaya hak azanan okullarımızın listesi için tıklayınız.

  ____________________

MESLEKİ EĞİTİM ALANINDA;

Müdürlüğümüze akreditasyon modülü aracılığı ile 17 mesleki eğitim veren okul ve kurumdan başvuru yapılmış olup, bu başvuruların tamamı Mesleki eğitim (VET) II.grubumuzda yer almaya hak kazanmışlardır, 

Mesleki Eğitim II. Grupta yer almaya hak azanan okullarımızın listesi için tıklayınız.

 

Tüm başvuru sahiplerine teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü

ARGE Birimi

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.