MUĞLA İL MEM ARGE

Öğretmenlerimize Yönelik 3 Boyutlu Yazıcı Sistemleri Eğitimi Devam Ediyor

Öğretmenlerimize Yönelik 3 Boyutlu Yazıcı Sistemleri Eğitimi Devam Ediyor

     Müdürlüğümüz tarafından organize edilen, Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 3 Boyutlu Yazıcı Sistemleri Eğitimi 22-28 Ekim 2017 tarihleri arasında öğretmenlerimize mesleki eğitim çalışmaları kapsamında verilmeye devam ediyor.

 

      Yedi gün sürecekeğitimde öğretmenlerimiz yeni teknolojilerle tanışarak mesleki kapasitelerini artıracaklar. 3D yazıcı teknolojileri hem dünyada hem de ülkemizde yeni gelişen bir teknoloji olup, teknolojinin geliştirilmesi ile 3 boyutlu yazıcılar kullanılarak doku ve organ üretiminin dahi gerçekleştirilmesine kadar dünyada çalışmalar yürütülmektedir.

 

         Ülkemizde 3 Boyutlu yazıcı teknolojilerini kullanma bilgisine sahip olan çok az sayıda kişi, kurum ve kuruluş vardır. Müdürlüğümüz tarafından yürütülen proje, dünyada yeni keşfedilen teknolojilerin kurumumuza transfer edilmesini sağlayarak, öğrencilerimizin meslekleri ile ilgili bölgemizde, yenilikçi çalışmalar geliştirmelerini sağlayacaktır.

 

        Yürütülen proje ile kurumların insan kaynakları kapasitesini geliştirirken bölgemizdeki pek çok kuruluşun da yeni teknolojiler ile tanışmalarına ve yeniliklerin bölgemizdeki diğer kuruluşlara transfer edilmesine de öncülük edecektir.

 

        Proje kapsamında; 3D yazıcı teknolojileri ve 3 boyutlu materyal geliştirme süreçlerini içeren bir mesleki eğitim alacak olan öğretmenlerimiz, edinecekleri bilgi ve deneyimi öğrencilerimize aktararak:

 

- Meslekleri ile ilgili yeni bilgi ve beceriler kazanmasını,

-Meslekleri ile ilgili ürünlerin- yedek parçaların önce tasarımını yapıp ardından tasarladığı ürünü yazılıma dönüştürmesini,

-Tasarladığı ürünü ortaya çıkarmasını sağlayacaktır.

 

        Yürütülen projenin nihai yararlanıcıları olan öğrenciler,  3D yazıcı kullanarak grup halinde, mesleki çalışmalar yürütecek, çeşitli teknik projeler hazırlayacak, bu süreçte sosyal-zihinsel ve yaratıcılık yönleri gelişecektir. Uzun vadede; öğrenciler ve öğretmenler 3D yazıcı teknolojilerini kullanarak, elektrik-elektronik ve bilişim sektörünün ihtiyaç duyduğu materyaller geliştirebilecek, gelecekte meslekleri ile ilgili yeni istihdam alanları yaratacak çalışmaları bu projemizin sunduğu fırsat ile ortaya koyacaktır.

 

24-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-2017

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.