MUĞLA İL MEM ARGE

Öğremen Etkileşim Günleri Projesi

Bireylerin geleceklerinin şekillenmesinde önemli etkiye sahip kurumların başında okullar gelmektedir. Okullarda verilen eğitimin niteliğinin geliştirilmesinde eğitim faaliyetinin baş aktörlerinden olan öğretmenlerin rolü büyüktür. Öğretmen, eğitim sisteminin işleme ve dönüşüm ögesini oluşturur. Bu sebepten dolayı öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak ortamlar oluşturulması gerekliliğine ek olarak sosyal ve duyuşsal açıdan da destekleneceği etkinlikler planlanmalıdır. Bu noktada öğretmen buluşmalarının önemi ortaya çıkmaktadır. Öğretmen buluşmaları; eğitim, kültür, sanat, doğa ve spor temalarında eğitimcilerin bilgi alışverişinde bulundukları, deneyimlerini paylaştıkları, mesleki gelişimlerine katkı sağlayan etkinlikleri içermektedir.

Muğla Öğretmen Etkileşim Günleri projesi, Muğla ilindeki öğretmenler arasında etkileşimi artırmayı ve dayanışmayı güçlendirmeyi hedefleyen kapsamlı etkinlikler zinciridir. Söz konusu proje, öğretmenlerin eğitim, kültür, tarih, spor, sanat ve doğa alanlarında enerjik bir ortamda bir araya gelerek bilgi ve deneyim paylaşımını sağlamaya ortam oluşturacaktır.

Projenin amacı, eğitim kurumlarında görev yapan eğitimcilerin, eğitim, kültür, tarih, sanat, spor ve doğa etkinlikleri aracılığıyla etkileşim ve iletişimlerini artırmak, sosyal duyuşsal açıdan destekleyerek, dayanışmayı güçlendirmektir.

Proje etkinlikleri;

  • Kültür, tarih ve sanat
  • Çevre, doğa ve spor olmak üzere iki ana temadan oluşmaktadır.

Söz konusu iki ana tema, hedef kitlesinin ilgi alanlarına, kişisel gelişimlerine katkı sağlayan Muğla iline özgü yerel ve kültürel önemli temalardır.

 2023- 2024 Öğretmen Etkileşim Günleri Takvimi için tıklayınız.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.