MUĞLA İL MEM ARGE

Muğla Etkileşimli Öğrenme Portalı

PROJENİN ÖNEMİ

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde 2020-2021 eğitim öğretim sürecindeki temel ders konularının uzaktan eğitim yolu ile işlenmesi ve öğrenim sürecinin il genelinde desteklenmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Öğrenme süreçlerini desteklemek amacıyla öncelikli olarak 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik içeriklerin tasarlanması planlanmıştır. İçeriklerin ilimiz öğretmenleri tarafından tasarlanması ilimizde dijital içerik portföyünün oluşması ve ilimizdeki öğretmenlerin dijital içerik geliştirme becerisinin artması bakımından önemlidir. Öğretmenlerimizin geliştirmiş olduğu içeriklere akademik bir gözle değerlendirme getirmek amacıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim görevlileri ile işbirliği yapılmıştır. Değerlendirme aşamasının ardından içeriklerin uzaktan eğitim erişim portalı üzerinden öğrencilerimizle buluşması planlanmıştır.

GENEL AMAÇ

2023 vizyonunda yer alan dijital materyallerin ana öğretim materyali olarak kullanılması hedefi ile ilişkili olarak yapılandırılan projemiz, içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde eğitim öğretim faaliyetlerini destekleyici, içeriklerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tasarlandığı uzaktan eğitim portalını 8. Sınıf öğrencileri öncelikli olmak üzere öğrencilerin kullanımına sunmak ve öğrencilerimizin öğrenme motivasyonlarını desteklemek asıl amaçtır.

ÖZEL HEDEFLER

? Öğrenme öğretme süreçlerinde motivasyonu arttırmak

? Çoklu zeka kuramı ile desteklenen içerikler oluşturmak

? İnteraktif (etkileşimli) öğrenme süreçleri tasarlamak

? Web 2.0 Araçlarını eğitime entegre etmek

? Öğrenme öğretme süreçlerinde öğretmen ve öğrencilerin dijital içerik kullanımını arttırmak

? Temel Eğitim çağındaki çocukların ortak özelliği olan "bilişsel merak"ı desteklemek

? Bilginin canlı olduğu dijital süreçlerin tasarımını arttırmak

HEDEF KİTLE

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi okullar içerisinde öncelikli 8. Sınıf öğrencilerimiz olmak üzere temel eğitim öğrencilerimizin tamamını kapsamaktadır.

Proje Yönergesi

Proje hakkında bilgi ve iletişim koordinatör ile irtibata geçebilirsiniz.  

Koordinatör:  Tuğçe DOĞRU

0252 280 48 00 - Dahili 48 19

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.