MUĞLA İL MEM ARGE

Müdürlüğümüzce Yürütülen Erasmus+ Projesi Kapsamında İtalya´yı Ziyaret Ettik

Müdürlüğümüzce Yürütülen Erasmus+ Projesi Kapsamında İtalya´yı Ziyaret Ettik

Müdürlüğümüzce yürütülen ve  AB tarafından finanse edilen "Eşitlikçi bir toplumu belirleyen toplumsal cinsiyet kalıpları mıdır?" konulu Ka201 Erasmus+ projesi kapsamında 05 Şubat 2018 tarihinde İtalya’nın Viterbo şehrinde ortak ülkeler olan Fransa,İtalya,Romanya ve Türkiye’nin katılımıyla ikinci ulus ötesi toplantı yapıldı.

 

Proje Ortaklarından Istituto Tecnico Economico Statale "Paolo Savi" Okulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda daha demokratik ve eşit bir toplum oluşturma amacıyla yola çıkan ilgili ülkelerin bu konuda farklı durumlarını  karşılaştırma, ön yargı ve cinsiyet eşitsizliğine karşı farklı zihniyet ve yaklaşımlarını karşılaştırabilme ve iyi uygulamaları değiş tokuş etmek için farklı ülkelerdeki öğrenciler ve öğretmenlerle işbirliği yapabilme gibi konularda grup çalışmaları yapılarak öğrencilerin aktif katılımları sağlandı.

 

Toplantılar sonunda  düzenlenen kültürel gezilerle ilgili paydaşların, öğretmen ve öğrencilerin farklı kültürlerdeki kişileri tanımaları, onlarla birlikte çalışmaları sağlanarak  kültürler arası etkileşimin artması hususunda katkıda bulunuldu.

 

13-02-201813-02-201813-02-201813-02-2018

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.