MUĞLA İL MEM ARGE

Müdürlüğümüzce Yürütülen Erasmus+ Projesi Kapsamında İspanya´yı Ziyaret Ettik

Müdürlüğümüzce Yürütülen Erasmus+ Projesi Kapsamında İspanya´yı Ziyaret Ettik

Müdürlüğümüzce yürütülecek ve  AB tarafından finanse edilecek  ‘’Eşitlikçi bir toplumu belirleyen toplumsal cinsiyet kalıpları mıdır?’’ konulu Ka201 Erasmus+ projesi kapsamında 09 Kasım 2017 tarihinde İspanya’nın Alicante şehrinde ortak ülkeler olan Fransa,İtalya,Romanya ve Türkiye’nin katılımıyla ilk ulus ötesi toplantı yapıldı.


Proje Koordinatörlüğü görevini üstlenen Instituto De Education Secundaria Lloixa Okulu’nun Müdürü başkanlığında gerçekleşen toplantıda daha demokratik ve eşit bir toplum oluşturma amacıyla yola çıkan ilgili ülkelerin bu konuda farklı durumlarını  karşılaştırma, önyargı ve cinsiyet eşitsizliğine karşı farklı zihniyet ve yaklaşımlarını karşılaştırabilme ve iyi uygulamaları değiş tokuş etmek için farklı ülkelerdeki öğrenciler ve öğretmenlerle işbirliği yapabilme gibi konularda önümüzdeki iki yıl boyunca uluslararası boyutta görüşmelerin yapılacağı kararları alındı.

 

Toplantıya katılan ortak ülkeler ilerleyen zamanlar içerisinde projeyle ilgili güzel paylaşımların olacağı konusunda memnuniyetlerini ve temennilerini belirttiler.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.