MUĞLA İL MEM ARGE

Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin 4 Projesi Erasmus+ Kapsamında Kabul Edildi

Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin 4 Projesi Erasmus+ Kapsamında Kabul Edildi

          Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından koordine edilen/ortaklık yapılarak yazılan 4 farklı proje 2017 yılı teklif çağrısı döneminde kabul gördü. Ulusal Ajans’a sunulan Türkiye’de toplam 206 proje başvurusundan uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. Bu şartları taşıdığı ve uygulamaya değer görüldüğü için okulumuzun projeleri toplam 74.039 avro hibe almaya hak kazandı.

 

          Okulumuz önümüzdeki 2 yıl boyunca İtalya, Portekiz, İspanya, Avusturya, Romanya, Makedonya, Litvanya ve Estonya olmak üzere toplam 8 ülkeye 13 farklı hareketlilik gerçekleştirecektir. Bu hareketliliklere en az 45 öğrenci ve 33 öğretmenimiz katılacak, Avrupa ülkeleriyle kültürel etkileşim içinde bulunacak, Avrupa’da uygulanan iyi örnekleri okullarında uygulayacaklardır.

 

Kabul Gören Projeler;

1.PROJE: LEARNING KNOWS NO BOUNDS (ÖĞRENMEK ENGEL TANIMAZ) 

2.PROJE: AB ÜLKELERİNDE BİLGİSAYARLI SAÇ TASARIMI VE MAKYAJ UYGULAMALARI 

3.PROJE: DESIGNING BRIDGES AMONG EUROPEAN CITIZEN THROUGH STEAM ( Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics ) – Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik yoluyla Avrupa yurttaşları arasında köprüler kuralım. 

4.PROJE: REBIRTH OF TRADITION - AN EDUCATIONAL BOUND BETWEEN CULTURES (Geleneklerin Yeniden Doğuşu)

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.