MUĞLA İL MEM ARGE

Kısa ve Uzun Süreli Öğrenci Hareketlilik Başvuru Sonuçları açıklandı.

Okul eğitimi akreditasyonu "Kısa ve Uzun Süreli Öğrenci Hareketlilik Başvuru Sonuçları" açıklandı.
Kısa ve Uzun Süreli Öğrenci Hareketlilik Başvuru Sonuçları açıklandı.

Okul Eğitimi Akreditasyonu kapsamında planladığımız Kısa ve Uzun Süreli Öğrenci Hareketliliği Programı kapsamında lise seviyesinde öğrenim görmekte olan 8 öğrencimizi yurtdışı hareketlilik faaliyetine dahil etmek amacıyla başvuruları geçtiğimiz hafta içerisinde alınmıştı.

I. Grupta bulunan 59 okulumuzun 20 tanesi lisedir. Bu liselerin 16'sından toplamında 37 öğrencimizin başvurusu alınmış, bu başvuruların ise 31 tanesi okul müdürlüğü tarafından onaylanmıştır.

Yapılan başvuruların her biri Akreditasyon Bireysel Başvuru Modülü aracılığı ile 2 farklı uzman tarafından değerlendirilmiştir. Toplamında 11 uzman aktif olarak görev almıştır.

Yapılan değerlendirme sonucunda;

- En yüksek puanı alan 16 kişi (8 Asil - 8 Yedek) seçilmiş olup, bu öğrencilerimizden 8 tanesi yurtdışında başlarında bir refakatçi öğretmen olmaksızın kendi başlarına yurtdışı eğitim faaliyetine katılacaklardır. Bu nedenle; 16 öğrenci ile (asil ve yedekler) 01 Eylül 2022 tarihinde saat 14:00'da birebir görüşmeler yapılacaktır.

- Seçilen 8 asil öğrenciden dil kriterini sağlayamayan öğrencilerin yerine öncelikle aynı okuldan ikinci başvuran öğrenci olmak kaydı ile yedeklerden öğrenci dahil edilecektir. Aynı okuldan ikinci öğrencinin de dil yeterliliği uygun görülmez ise listeye göre farklı bir okuldan en yüksek puanı alan ikinci öğrenci görüşmeye alınacaktır.

- Kurulan Öğrenci Belirleme Komisyonu bireysel görüşmelerden sonra 02 Eylül 2022 tarihinde 8 öğrenciyi ilan edecektir. 

- Yapılan başvurulara ait puanlar, öğrenci motivasyonu açısından listede paylaşılmamıştır. Ancak başvuru sahipleri dilerler ise puanlarını başvuru yaptıkları modüle kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilirler.

Puanına itiraz eden başvuru sahiplerinin bu ilanın yapıldığı gün, saat baz alınacak şekilde 3 iş günü içerisinde birimimiz ile öncelikle telefonla iletişim kurmaları, lüzum görmeleri halinde ise yazılı olarak başvurularını arge48@meb.gov.tr isimli e-posta kanalı ile Müdürlüğümüze bildirmeleri gerekmektedir.

LİSE - Uzun ve Kısa Süreli Öğrenci Hareketliliği Faaliyeti Katılımcı Listesi için tıklayınız.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.