MUĞLA İL MEM ARGE

İşin Erbabı Projesi

05-03-2019

 

 Mesleki ve teknik eğitime olan toplumsal ihtiyaç, bireyin toplumsal etkinliklere katılmasının gerçek bir sonucudur. Günümüz toplumunda, bireyinin artan sorunlarının çözümünde, okul ile çalışma dünyasını uyumlu şekilde birleştiren mesleki ve teknik eğitime ve bu alanda yapılacak yenilikçi çalışmalara daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.

Müdürlüğümüz bünyesinde başlatılan İşin Erbabı Projesi ile, mesleki eğitim-öğretim hizmetlerinin erişim, kapasite ve kalite üst başlıkları altında, en temel 6 ayağı olan eğitim ortamı, eğitimin niteliği, öğrenciler, öğretmenler, sektörle işbirliği ve velilere yönelik bir dizi faaliyet ağı marifetiyle etkili bir mesleki eğitim hareketi başlatılması hedeflenmektedir.

İşin Erbabı Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Mesleki Eğitim Hizmetleri Biriminin koordinasyonunda, İlçe ve okul müdürlüklerimizin katılımcılık esasıyla gerçekleştireceği faaliyetler ile , eğitim-öğretim hizmetlerinde kaliteyi, verimliliği, birlik ve beraberlik arttırılması adına mesleki ve teknik eğitim veren okul/kurumlarımızın performanslarını iyileştirmeye yönelik yapacakları faaliyetleri planlı olarak birbirleri ve sektör işbirliği ile yürütmelerine, kurumlarımızın kurumsal düşünebilme, öz değerlendirme ve vizyonel bakış açısı kazanmalarına olanak sağlanacaktır.

 

 

Proje Bilgilendirme Kitapçığı

Proje Yönergesi

Mesleki Eğitim Bilgi Portalı

Proje Yarışma Portalı

Meslek Liselerimizin Tanıtım Videoları

Proje hakkında bilgi ve iletişim için proje koordinatörleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Koordinatör:Sibel ERİŞTİ & Songül ÇAKMAK

İletişim: 0252 280 48 22

Portal Yazılım Sorumusu :Aytaç DOĞAN

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.