MUĞLA İL MEM ARGE

İngilizce öğretmenlerimiz için İngiliz Dili Eğitimi Yaz Semineri (Making English Come Alive (M.E.C.A.) Semineri başlıyor...

İngilizce öğretmenlerimiz için İngiliz Dili Eğitimi Yaz Semineri (Making English Come Alive ? M.E.C.A.) Semineri  başlıyor...
İngilizce öğretmenlerimiz için İngiliz Dili Eğitimi Yaz Semineri (Making English Come Alive (M.E.C.A.) Semineri  başlıyor...

Müdürlüğümüz ve ABD Büyükelçiliği Eğitim Ataşeliği koordinesinde, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Amerikan Derneği ile işbirliği içinde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi katılımlarıyla ilimizde İngiliz Dili Eğitimi Yaz Semineri (Making English Come Alive ? M.E.C.A.) planlanması düşünülmektedir.


İlimiz genelinde sınırlı sayıda İngilizce öğretmeninin ve  İngilizce öğretmeni adaylarının katılmaya hak kazanacağı ve eğitim süresinin 5 gün olacağı MECA Seminer Programının temel amacı öğretmenlere yenilikçi ve interaktif öğretim metotlarının edindirilmesidir. Programın  2 grup halinde, Fethiye ilçe merkezinde yüz yüze yapılması planlanmaktadır.

1. grubun eğitim programı 1-5 Ağustos 2022 tarihlerinde, 2. grubun eğitim programı ise 8-12 Ağustos 2022 tarihlerinde gerçekleşecektir. Eğitim programı, alanında uzman yabancı eğitmenler tarafından verilecek olup,  program materyalleri  ve program bitiminde sunulacak olan destekleyici öğretmen materyalleri  katılımcılara ücretsiz olarak sunulacaktır.

Programa katılmaya hak kazanan öğretmenlerin eğitim ücreti ve öğle yemeği ABD Büyükelçiliği Eğitim Ataşeliği tarafından karşılanacak olup; durum tespitine göre belirlenen öğretmenlere kontenjan dâhilinde konaklama ve/veya yol gideri desteği sunulacaktır. Kontenjan dışında kalan öğretmenlerin ihtiyaç duymaları halinde konaklama ve/veya yol gideri kendileri tarafından karşılanacaktır.

Programı başarıyla tamamlayan öğretmenlere katılım sertifikası sunulacak olup; ABD Büyükelçiliği Eğitim Ataşeliğinin yurtdışında ve/veya uzaktan eğitim yoluyla öğretmenlere sunduğu hareketlilik ve/veya öğrenme programlarına katılma şansları artacaktır.

MECA Seminer Programına başvurmak isteyen öğretmenlerimizin başvuruları aşağıdaki elektronik başvuru formunu üzerinden alınacaktır.

MECA başvuru formu linki için tıklayınız.

Son Başvuru Tarihi : 01 Temmuz 2022

MECA Seminer Programına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı şimdiden teşekkür ederiz.


Saygılarımızla,

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.