MUĞLA İL MEM ARGE

İLKYAR, Meraklı Bilim Elçileri Projesi Kapsamında Eğitim Araç-Gereç Desteği

İLKYAR, Meraklı Bilim Elçileri Projesi Kapsamında Eğitim Araç-Gereç Desteği

Çağdaşlarıyla eşit olmayan koşullarda yarışmak durumunda kalan ve eğitim için köylerinden merkezlerdeki okullara taşınan köy çocukları zaten okuldaki kaynaklardan (çeşitli kurslardan, spor imkânlarından, kütüphaneden) uzak kalıyorlardı. Uzaktan eğitim sürecine geçilmesi ile köy çocukları, daha da dezavantajlı bir durumadırlar.

Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu Okullar Arası İmkan Farklılıklarının Azaltılması Projesi ile dezavantajlı okullar ve öğrencilere destek olmak için kurum ve kuruluşlarla işbirliğimiz devam etmektedir. Bu kapsamnda, İlköğretim Okullarına Yardım Vakfı (İLKYAR) tarafından yürütülen Meraklı Bilim Elçileri Projesi ile çocukların kaynaklara erişimlerini sağlamak, dijital eşitsizliği bir parça azaltmak öğrencileri taşınan köylerdeki çocukların motivasyonlarını canlı tutmak ve özgüvenlerini güçlü kılmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda Köyceğiz ilçemizde yeterli imkânlara sahip olmayan 6. Sınıf öğrencimize aylık 25 GB mobil internet bağlantılı tablet olmak üzere 4 koli eğitim araç-gereci gönderildi. 

İLKYAR Meraklı Bilim Elçileri Projesi Tanıtım Videosu 1>2 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.