MUĞLA İL MEM ARGE

EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER YARIŞMASI İL DEĞERLENDİRME SÜRECİ SONUÇLANDI

SAHA DEĞERLENDİRMEYE KALMAYA HAK KAZANAN OKULLAR BELLİ OLDU.
EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER YARIŞMASI İL DEĞERLENDİRME SÜRECİ SONUÇLANDI

Okullarımızda pek çok öğrencinin dünyasını değiştiren öğretmenlerimizin yaptıkları birçok çalışmalar bulunmaktadır. Bu çalışmaların hedef kitlesi öğrenci olabildiği gibi öğretmen ve veli de olabilmektedir. Çalışmalardan ortaya çıkan fikirlerin ve materyallerin yaygınlaşması, görünür kılınması ve diğer öğretmenlere ilham olması eğitim kalitesinin artmasına destek olmaktadır. Tüm bunlara ek olarak Bakanlığımızın,

"İnsan kaynağının verimli kullanılması ve hakkaniyetli bir şekilde ödüllendirilmesi"

"Eğitim ortamları ve insan kaynaklarının geliştirilmesi"

"Yenilikçi uygulamalara imkân sağlanması"

hedeflerini destekleyen Eğitimde İyi Örnekler Yarışmasının temel amacı, okul/kurumlarda sürekli gelişim vizyonuna sahip güvenilir ortamların oluşturulması, bu ortamlarda iyi örnek olarak kabul edilen çalışmaların ortaya çıkarılması, okullar arası başarı farkının minimize edilmesi, yaygınlaştırılması ve diğer okul/kurumlar tarafından model alınmasını sağlamaktır.

Yarışma kapsamında 10 farklı alandan 198 proje başvurusu gerçekleşmiştir. Başvurular, İlçe Tasnif Kurulu, İl Değerlendirme Kurulu ve Saha Değerlendirme Kurulu olmak üzere 3 farklı kurul tarafından değerlendirilmektedir.  İlk aşama olan İlçe Tasnif Kurulu değerlendirme süreci tamamlanarak 121 proje İl Değerlendirme Kuruluna kalmıştır. Söz konusu değerlendirme neticesinde 48 başvuru saha değerlendirmeye hak kazanmıştır. Saha değerlendirilmesinin ardından derece alan okullar belli olacaktır.

Saha Değerlendirmeye Hak Kazanan Başvuru Listesi

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.