MUĞLA İL MEM ARGE

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Hazırbulunuşluk Sınavı Yapılacak

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören istekli öğrenciler ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara verilecek destekleme ve yetiştirme kursları düzenlenecektir.
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Hazırbulunuşluk Sınavı Yapılacak

Kurslar 8, 11, 12 ve mezun öğrenciler için açılacaktır. 8, 11 ve 12. sınıflar için kurs merkzi okullarda mezun öğrencileri iin ise Halk Eğitim Merkezlerinde kurslar açılacaktır. 8 ve 11 nci sınıflarda öğrenim gören öğrenciler Kılavuzda yer alan EK-2'de belirlenen derslerden enfazla 6 ders, 12 nci sınıf, örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar ise EK-2'de belirlenen derslerden en fazla 8 ders seçebilirler.

Bu dersleden kurslar başlamadan önce öğrenciler hazırbulunuşluk sınavına tabi tutularak değerlendirilecek, eksikliği görülen konu ve kazanımların tamamlanması ile ilgili alan/zümre öğretmenlerince gerekli önlemler alınacak. Sınavlar 06.09.2023 Çarşamba günü saat 10.00'da her kurs merkezinde aynı anda yapılacak. Her öğrenci yalnızca seçtiği ders/derslerin sınav sorularını cevaplandıracaktır.

https://muglaodm.meb.gov.tr/cevrimicisinav/admin.php web adresinden okul şifresi ile kurs merkezi olan okullar soruları indirilecektir.

Sınavlara ilişkin cevap anahtarı aynı platform üzerinden sınav sonrasında indirilebilir.

DYK Sınav Yönergesi

DYK İş Takvimi

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.