MUĞLA İL MEM ARGE

Gönüllü Okul Trafik Görevlileri Projesi

Gönüllü Okul Trafik Görevlileri Projesi
Gönüllü Okul Trafik Görevlileri Projesi

 

GÖNÜLLÜ OKUL TRAFİK GÖREVLİLERİ

Proje Özel Hedefleri 

İlimizde okullarına okul servisi (taşımalı eğitim ? özel servis taşımacılığı) ile veya ebeveyn araçları ile ulaşılmakta olması okul önlerinde ve bahçesinde trafik yoğunluğu oluşturmaktadır. Bu nedenle okul bölgelerinden sorumlu olan Jandarma ve Emniyet birimleri okulların tamamında trafik güvenliğini sağlama noktasında zorlanmaktadırlar. Oluşan trafik yoğunluğu nedeniyle meydana gelebilecek olumsuz trafik olaylarının önüne geçilmesi okul ve çevresinde trafik açısından risk teşkil eden yerlerin tespit edilmesi, öğrenci ve veliler ile ihtiyaç duyulan etkili hızlı iletişimin tesis edilmesi, öğrenci ve veliler ile okul yöneticilerinin istek, talep ve şikâyetlerinin daha hızlı alınması maksadıyla; Veliler arasından gönüllülük esasına göre belirlenecek ''Gönüllü Okul Trafik Görevlileri'' projesine ihtiyaç duyulmuştur.

 

Ø  Trafik eğitimi, okul öncesi eğitim kurumları ile ilkokullarda, öğrencilerin hazır bulunmalarına göre hazırlanacak oyun, oyuncak, eğitim materyali, afiş, slayt, eğitim kaseti, film gibi araç ve gereç, sergi ve sosyal-kültürel etkinliklerle desteklenmesi, ayrıca çocuk­lara trafik içerikli oyunların oynatılması,

Ø  Öğretim prog­ramı dikkate alınarak trafiğin içinde yaparak ve yaşayarak öğretilmesinin sağlanması,

Ø  Okullardaki Trafik Güvenliği ve İlk Yardım kulüplerinin etkin çalıştırılmasının sağlanması,

Ø  Görev alacak gönüllü velilere yönelik olarak bilgilendirme çalışmalarının yapılmasıdır.

 

Proje Yönergesi için tıklayınız.

Pilot Okullar Listesi için  tıklayınız.

Gönllü Trafik Görevlisi Yaka Kartı için  tıklayınız.

Proje Afişi için  tıklayınız.

Gönüllü Trafik Görevlisi Yeleği tasarımı için tıklayınız.

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.