MUĞLA İL MEM ARGE

GÖKYÜZÜ KADAR OYUN PROJESİ kayıtları başladı...

GÖKYÜZÜ KADAR OYUN PROJESİ kayıtları başladı...
GÖKYÜZÜ KADAR OYUN PROJESİ kayıtları başladı...

GÖKYÜZÜ KADAR OYUN PROJESİ NEDİR?

Gökyüzü Kadar Oyun Projesi, Toplum Gönüllüleri Vakfı çatısı altında bulunan bir grup gönüllünün, 8-10 ve 10-12 yaş arasında,  çocukların pandemi dolayısıyla online oyun atölyeleri düzenlenerek çeşitli aktivitelerle ve her hafta Pazar günü ikişer hafta aynı ekip ile 3 oturum olacak şekilde buluşturulması amacıyla başlatılmıştır. Bu projede gönüllülerimiz, okulların PDR ve okul müdürleri ile görüşülerek seçilen öğrencilerimizin arasında rahat, güvenilir ve faydalı bir ortam sağlayarak etkinlikler gerçekleştireceklerdir. Projemizin atölye içerikleri seçilen çocuklar arasında eşitlikçi bir yaklaşım benimsediğimizden her atölyede aynı tutulacaktır.

HEDEF KİTLE

8-10 ve 10-12 yaş arasında çocuklardır.

UYGULAMA YERİ

Pandemi sürecinden kaynaklı olarak uygulama yeri, online platformlar olarak belirlenmiştir. Bu platformlardan projemize en uygun olanı ZOOM'dur. ZOOM Online dönemde en yoğun ve en sık kullanılan bir program olduğu için her iki tarafında program hakkında az çok bilgisi bulunmaktadır. Dolayısıyla ZOOM platformunu kullanmak projemiz için daha yararlı olacaktır. 

PROJE ETKİNLİKLERİ

Haftada bir Pazar günleri, iki hafta süreli, toplam 3 oturumdan oluşan atölyeler 1-4 saat arası olacak şekilde gerçekleştirilecektir. İki hafta sonrasında farklı öğrenciler ile atölyelere devam edilecektir. 40 çocuktan oluşan atölyelere, iki teknik sorumlu, her 10 çocuğa 2 gönüllü sorumlu olacak şekilde, 8 gönüllünün katılımı ile atölyeler gerçekleştirilecektir. 8-10 ve 10-12 yaş aralığında bulunan çocuklar için iki ayrı atölye içeriklerini hazırlanmıştır. Bu içeriklere göre atölyeler gerçekleştirilecektir. 

Projemize katılarak eğlenceli ve öğretici atölyelerden faydalanmak için başvuru formunun velilerimiz tarafından doldurulması gerekmektedir.

Kayıt Formu 

 

29-10-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.