MUĞLA İL MEM ARGE

eTwinning Okulu Başvuru Süreci 2021 eğitimi Turan GÖRE ( Ulusal Destek Servisi) tarafından verildi.

eTwinning Okulu olma avantajları, eTwinning okulu başvuru sürecinde yapılacak çalışmalar hakkında idareci ve öğretmenlerimize yönelik eğitim Turan GÖRE tarafndan verildi.
eTwinning Okulu Başvuru Süreci 2021 eğitimi  Turan GÖRE ( Ulusal Destek Servisi) tarafından verildi.

İşbirlikçi, proje tabanlı öğrenmeyi çevrimiçi olarak sağlayan eTwinning Avrupa okul ortaklığı ağı, 2018 yılından itibaren eTwinning okulu uygulamasını başlattı. Portal üzerinden belirlenen kriterleri sağlayan okullar ilk aşamada eTwinning okuluna aday gösteriliyor. Daha sonra yine portal üzerinden açılan başvuru kılavuzunu dolduran okullar ise değerlendirmeye alınıyor. eTwinning okulu uygulaması, portal üzerinden projeler yapan öğretmenlerin bulundukları okuldaki diğer meslektaşlarına örnek olabilmelerine, yenilikçi eğitim anlayışında olan öğretmenlerin artmasına, önder olabilmelerine, okul yöneticilerine evrilen ve gelişen eğitim sistemini anlatabilmelerine, okullarının ve kendilerinin ulusal ve ulus ötesi farkındalık kazanmalarına olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra gelecekte Erasmus+ eylem hareketleri ile şekillenecek okul hareketliliklerine ve daha kaliteli projeler oluşturulmasına zemin hazırlıyor. 

eTwinning 2021 başvuru sürecinde 52 okulumuz başvuru yapmaya hak kazanmış öğretmen ve idarecilerimize yönelik üç tane eğitim verilmesi planlanmıştır. İlk eğitim olan eTwinning okulu olma avantajları ve eTwinning okulu olma süreci eğitii Ulusal Destek Servisinden Turan GÖRE nin katılımı ile verilmiştir. Öğretmenlerimiz ve idarecilerimize eğitim sonunda sertifika verilmiştir.

26-11-202026-11-202026-11-2020

 

 

 

 

 

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.