MUĞLA İL MEM ARGE

eTwinning Kalite Etiketleri sonuçları açıklandı.

eTwinning Kalite Etiketleri, çok iyi niteliklere sahip eTwinning projeleri düzenleyen öğretmenlere verilmektedir. Bu etiketler, projenin belirli bir ulusal standarta ve Avrupa standartına ulaştığını belirtmektedir. İlimizde 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında proje yapan öğretmenlerimizden Ulusal Kalite etiketi alan öğretmen sayımız 213, Avrupa Kalite etiketi alan öğretmen sayımız 122, Toplamda 335 öğretmenimiz Kalite etiketi almaya hak kazanmıştır. 
eTwinning Kalite Etiketleri sonuçları açıklandı.

2009 yılından beri Türkiye'nin de yer aldığı eTwinning Platformu öğretmenlere okulları için ağ kurma fırsatı sunuyor. Öğretmenler müfredata entegre proje geliştirip derslerini farklı okullar ve disiplinlerle birlikte işliyor. Öğrencilerin aktif yer aldığı ve proje tabanlı öğrenme modelini baz alan platform, teknolojiyi etkin ve güvenli kullanabilecekleri bir alan sunuyor. Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK tarafından koordine edilen platformda bütün istatistiklerde ilk sırada Türkiye yer alıyor. Öğretmenler yürüttükleri proje ile ilgili yaptıkları raporlamalar sonucunda Kalite Etiketi başvurusu yaparak çalışmalarının tescillenmesini sağlıyorlar. Açıklanan sonuçlara göre ilimizde toplam 335 kalite etiketi alınmıştır.

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.