MUĞLA İL MEM ARGE

ERASMUS KA220 SCH PROJEMİZ HİBE ALMAYA HAK KAZANDI

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Mavi Yeşil Okullar Projesi; Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığından (Türkiye Ulusal Ajansı) 250.000 Avro hibe desteği almaya hak kazandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Yarışmasında Türkiye 3'üncüsü olan Mavi Yeşil Okullar projesi, Blue&Green Schools adıyla Avrupa'ya taşınarak yeni bir başarı daha elde etmiş oldu.
ERASMUS KA220 SCH PROJEMİZ HİBE ALMAYA HAK KAZANDI

Mavi Yeşil Okullar Projemiz  "Blue & Green Schools" adıyla Avrupa yolunda.

Müdürlüğümüzce yürütülen Mavi Yeşil Okullar Projesi, Erasmus+ Programı Okul Eğitiminde İş Birliği Ortaklıkları (KA220-SCH) faaliyeti çerçevesinde "Blue & Green Schools Projesi" adıyla Avrupa'ya açılıyor. "Çevresel Sürdürülebilirlik Etkinliklerinin Yenilikçi Dijital Araçlarla Fen Eğitimine Entegrasyonu" başlıklı proje teklifi, 250 bin Euro hibe desteği ile kabul edildi.

147 Proje Arasından Seçildi

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) 2023 yılı Erasmus+ Okul Eğitiminde İş Birliği Ortaklıkları (KA220-SCH) faaliyeti kapsamında, 1. başvuru döneminde sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlandı.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan 147 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve bağımsız dış uzmanlar tarafından değerlendirilmiştir. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde, 5 Üniversite, 2 İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere 7 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazandı.

Uygunluk Kriterlerinden Geçti

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce sunulan Blue&Green Schools "Çevresel Sürdürülebilirlik Etkinliklerinin Yenilikçi Dijital Araçlarla Fen Eğitimine Entegrasyonu" başlıklı proje teklifi, uygunluk kriterlerini karşılayarak bağımsız dış uzmanların içerik değerlendirmesine tabi tutuldu, yeterli asgari puanı sağlaması sonucunda 250.000 Euro hibe desteği almaya hak kazandı.

İl Müdürümüz Emre Çay Ar-Ge Ekibini Kutladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Yarışmasında Türkiye 3'üncüsü olan Mavi Yeşil Okullar Projesinin, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından 250.000 Euro hibe desteği ile kabul edildiğini ifade eden İl Müdürümüz Emre Çay, projenin başarısında emeği geçen Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ar-Ge ekibini kutladı.

Proje Enerji Verimliliğine Dikkat Çekiyor

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi koordinasyonunda yürütülen proje ile okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında, kamu kaynaklarının etkin kullanılması, dünyada her geçen gün tüketim miktarları artan enerji kaynakları hakkında öğrencilerde farkındalık oluşturulması, çevreye duyarlı, doğayla barışık, tüketim bilinci yüksek, ekolojik dengeye katkı sağlayan nesiller yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.