MUĞLA İL MEM ARGE

Erasmus+ KA201 INSPIRE PROJESİ

Müdürlüğümüzün ortak olarak yer aldığı Erasmus+ KA201  INSPIRE  Projesinin ilk toplantısı  yapıldı.
Erasmus+ KA201   INSPIRE PROJESİ

Erasmus+ KA201 INSPIRE PROJESİ

"Spor ve Rekreasyon Faaliyetlerinin Okullarda Girişimci Eğitime Entegre Edilmesi Projesi''

Müdürlüğümüzün ortak kurum olarak yer aldığı ve pilot uygulamaların  Menteşe Spor Lisesinde yapılacağı INSPIRE Projesi 1 Aralık 2020'de başladı.

Bulgaristan'da yapılması planlanan ancak pandemi sürecinden dolayı çevrimiçi toplantıya dönüştürülen ilk uluslararası hareketlilik toplantısı 7 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirdi.

Toplantıda, projemizde oluşturulacak müfredatın içeriğine uygun geliştirilecek modüller, ortakların görev ve sorumlulukları ile projenin çıktıları, yaygınlaştırılması gibi içerikler ayrıntılı olarak değerlendirildi.

Bulgaristan, Yunanistan, Türkiye ve Kıbrıs'tan 6 kuruluştan oluşan uluslararası bir konsorsiyum, Erasmus + Programı desteği ile INSPIRE Projesini 24 ay boyunca uygulayacaktır.

Projemiz, Spor ve rekreasyon faaliyetlerini okullarımızda girişimci öğrenime entegre etmeye katkıda bulunmak ve aynı zamanda öğrencilerin spor temelli teknik yeterliliklerini geliştirebilecek spor yönetimi, koçluk ve beden eğitimi üzerine bir eğitim programı geliştirmeyi amaçlamaktadır.

 

07-01-2021

07-01-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.