MUĞLA İL MEM ARGE

Erasmus+ KA201 Inspire Proje Toplantısı Sofya'da Gerçekleştirildi

15-16 Aralık 2022 tarihlerinde Erasmus+ KA201 Inspire proje toplantısı Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da gerçekleştirildi.
Erasmus+ KA201 Inspire  Proje Toplantısı Sofya'da  Gerçekleştirildi

Erasmus+ KA201 Projesi INSPIRE

Integrating Sport and Recreational Activities into Entrepreneurial Education in Secondary Schools

Okullarda Spor ve Rekreasyon Faaliyetlerinin Girişimci Eğitime Entegre Edilmesi

Liselerde sporun girişimci öğrenmeye entegrasyonuna katkı sağlayacak olan proje;

·   Girişimci spor aktiviteleri ile etkileşim,

·    Öğrencilerin fırsatları belirleme,

·     Başkalarına liderlik etme,

·    Sorumluluk alma,

·   İşbirliği yapma,

·    Yaratıcı olma ve sorunları çözme gibi girişimcilik yeterliliklerini geliştirmelerine destek sağlayacaktır.

Bu çapraz yeterliliklerin, öğrencilerin fikirlerini eyleme dönüştürmek için öğrenme ve başkalarıyla çalışma yeteneklerini güçlendirmesi beklenmektedir. Ayrıca girişimcilik eğitiminin beden eğitimi ile entegrasyonunu desteklemek için aşağıdaki eğitim kaynaklarını geliştirecektir:

·    Spor yönetimi, koçluk ve beden eğitimi programı kapsamında öğrencilerin teknik ve çapraz yeterliliklerini geliştirmek,

·    Daha etkili ve ilgi çekici bir öğrenme süreci sağlamak için spor temelli girişimcilikle ilgili challange temelli öğrenme araçları ve internet tabanlı değerlendirme araçları geliştirmek,

·    Öğretmenler için Spor temelli girişimci öğrenimi tasarlama ve sunma konusunda öğretmenler metodolojik rehberlik geliştirmek

Proje aynı zamanda öğretmenleri ve okulları, spor yönetimi ve beden eğitimini birleştiren yenilikçi bir eğitim denemeleri için destekleyecektir. Geliştirilen eğitim kaynakları, öğretmenler ve öğrenciler için ulusal konferanslarda ve eğitim atölyelerinde sunulacaktır. Eğitimden sonra öğretmenler ve öğrenciler Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye'de spor etkinlikleri düzenleyerek pratik deneyim kazanacaklar.

Bulgaristan, Yunanistan,  Kıbrıs ve Türkiye'den 6 farklı kuruluşun ortak girişimi olan proje Okul Eğitimi alanında Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi için İşbirliği eylemi kapsamında Erasmus + programı tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir. (Proje Numarası: 2020-1-BG01-KA202-079103)

19-12-202219-12-202219-12-202219-12-202219-12-202220-12-2022

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.