MUĞLA İL MEM ARGE

e Twinning Yıllık Tema Medya Okuryazarlığı ve Dezenfar

Medya Okuryazarlığı ve  Dezenformasyon nedir? Öğrencilere yönelik nasıl etkinlik hazırlanır? Müfredata nasıl entegre edilir? İçerikli eğitimimiz Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin değerli akademisyenleri Prof. Dr. Kasım Yıldırım, Doç. Dr. Rıdvan Ata, Dr. Sertaç Arabacıoğlu tarafından verildi.
e Twinning Yıllık Tema Medya Okuryazarlığı ve Dezenfar

eTwinning İl Koordinatörümüz Semra Ayata tarafından organize edilen;e Twinning eğitimleri kapsamında eTwinning Yıllık Teması olan Medya Okuryazarlığı ve Dezarmasyon eğitimi verildi. eTwinning; 2021 yılında aynı madalyonun iki yüzüne odaklanmaktadır. Bir yanda Medya okuryazarlığı, diğer yanda ise dezenformasyon ve sahte haberler olgusuyla nasıl mücadele edileceği. Korona salgınının yaşandığı 2020 yılında, vatandaşların dezenformasyona maruz kalmasının yalnızca yetişkinler için değil, öğrenciler için de büyük bir zorluk olduğu açıkça ortaya çıkmıştır. Bu sebepten bu yıl yıılık tema olarak ''Medya okuryazarlığı ve dezenformasyon '' temalı  çeşitli aktivitelerle medya okuryazarlığını teşvik edecek ve dezenformasyonla mücadele edecek mesleki gelişim fırsatları, çevrimiçi etkinlikler ve konferanslar düzenlenme kararı alınmıştır. Muğla eTwinning çalışmaları kapsamında Medya Okuryazarlığı ve  dezenformasyon nedir? Öğrencilere yönelik nasıl etkinlik hazırlanır? Müfredata nasıl entegre edilir? İçerikli eğitimimiz Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin değerli akademisyenleri Prof. Dr. Kasım Yıldırım, Doç. Dr. Rıdvan Ata, Dr. Sertaç Arabacıoğlu tarafından verildi. Türkiye  ve Azerbaycan 'dan  öğretmenlerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşen eğitimimiz gerçekleşti.

 

31-01-202131-01-202131-01-202131-01-202131-01-2021

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.