MUĞLA İL MEM ARGE

Çevre Eğitiminde Kuramsal Yaklaşımlar ve Pratik Uygulamalar-YUNUS Projesi Kapanış Toplantısı

Çevre Eğitiminde Kuramsal Yaklaşımlar ve Pratik Uygulamalar-YUNUS Projesi Kapanış Toplantısı
Çevre Eğitiminde Kuramsal Yaklaşımlar ve Pratik Uygulamalar-YUNUS Projesi Kapanış Toplantısı

 

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından yürütülen Çevre Eğitiminde Kuramsal Yaklaşımlar ve Pratik Uygulamalar-YUNUS Projesinin Kapanış Toplantısı 27 MArt 2021 tarihinde saat 11:00'da zoom üzerindne gerçekleştirilecektir.

Konu olarak, yaygın olarak tanınan 3 hayvan türü olan sini kaplumbağası- Caretta caretta, Akdeniz foku-Monachus monachus ve ak leylek-Ciconia ciconia seçilmiştir. Bu üç konuda çalışılan ve okullarda kullanılacak olan çevre eğitimi içerikli taslak eğitim malzemesi oluşturulması hedeflenmiştir.

Bu amaçla Temmuz 2019' da Yunanistan' da bir yaz okulu düzenlenmiştir. Burada iki ülkeden öğretmenler, hem Yunanistan hem Türkiye'deki okullarda uygulanabilecek üç türle ilgili çevre eğitimi içeriği hazırlamak için bir arada çalışmıştır. Projenin çıktılarından biri olan her üç tür ile ilgili çevre eğitim etkinlik kitapları yaz okulunda öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Projenin sonraki adımı olan yaz okulunda geliştirilen çevre eğitim etkinliklerinin katılımcılara tanıtılması Ekim 2019'da birinci bilgilendirme günü olarak ülkelerdeki öğretmenlere tanıtılmıştır. YUNUS Projesi ile Türkiye ve Yunanistan'da yaklaşık 10.000 öğretmene ulaşmak hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda projenin çıktılarından biri olan üç tür ile ilgili çevre eğitim etkinlikleri 2019 yılı Ekim-Kasım-Aralık aylarında okullarda uygulanmıştır. HSPN ve TÜRÇEV uzmanları, katılımcı öğretmenlerin önerileri ve fikirlerini toplayarak, çevre eğitim programlarını tasarlayıp, yeniden düzenleyerek, geliştirmişlerdir. Ayrıca üç tür ile ilgili ve proje çıktılarından biri olan türlerle ilgili tanıtım filmleri çekilmiştir. Türkçe, ingilizce ve yunanca olmak üzere üç dilde alt yazılı olarak hazırlanmıştır.

 

KAPANIŞ TPLANTISI DETAYLARI

Katılım için form doldurmanız zorunludur.

Form için tıklayınız.

Aynı zamanda toplantıyı TÜRÇEV YouTube kanalından da izleyebilirsiniz.

YouTube kanalı için tıklayınız.

Toplantı için zoom bilgileri aşağıdadır.

TURCEV is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: "Çevre Eğitiminde Kuramsal Yaklaşımlar ve Pratik Uygulamalar-YUNUS" Final Meeting

Time: Mar 27, 2021 11:00 AM Istanbul

Join Zoom Meeting

https://zoom.us/j/7225416326?pwd=NTZEZFNuNVJyVXcvZDZJN013WVUvZz09

Meeting ID: 722 541 6326

Passcode: zc6tu3

Toplantı ile ilgili aklınıza takılan sorularda aşağıdaki iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

 

 Duyuru metni için tıklayınız.

eposta:turcev.proje@gmail.com

Tel: 0530 555 3594

 

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.