MUĞLA İL MEM ARGE
23-30 Nisan Scientix STEM Keşif Haftası Etkinliklerimiz Sona Erdi
Scientix Projesi, Avrupa'da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimini Scientix portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan bir projedir. STEM eğitiminin amacı, okullarda öğrencilerin sorgulama, araştırma, üretme ve buluş yapma becerilerini ve ilgilerini ortaya çıkarmaya yönelik öğrenci merkezli eğitimi yaygınlaştırmaktır. Scientix Portalına http://scientix.eu adresinden ulaşılabilmektedir. 23-30 Nisan STEM Keşif Haftası kapsamında Öğrencilerimize yönelik;Tinckercad, Scrach ile oyun tasarlama, Uygulamalı STEM Etkinliği, Yapay Zeka ile Oyun tasarlama, Ailemle STEM yapıyorum etkinliklerine toplam; 1327 öğrenci ve Öğretmenlerimize yönelik; Scientix Portal tanıtımı, STEM Keşif haftası, STEM Okulu nasıl olunur?, Uygulamalı STEM Etkinliği, STEAM proje sunumları, STEM şenliği etkinliklerine toplam; 1030 öğretmenimiz katılım göstermiştir. Etkinliğimizin organizasyonunu yapan Muğla Scientix ve STEM Koordinatörü, Scientix elçisi Semra Ayata 'ya eğitimlerde görev alan Hasan Emre Sabancı, Ramazan Devrim, Scientix Türkiye koordinatörü Tunç Erdal Akdur' a, Scientix Türkiye pedogoji sorumlusu Ceyda Özdemir ' e, STEAM sunumları yapan öğretmenlerimize eğitimde görev alan, ilimiz scientix elçilerimiz Serap Denizli, Dr. Hasan Zühtü Okulu, Ebru Efe Özçam, Mahire Demirsoy, Meryem Tanrıöver, Sema Yaylaçeçme Diken ve eğitimimize katılım gösteren öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. Katılım gösteren öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize katılım belgesi verilmiştir.![23-30 Nisan Scientix STEM Keşif Haftası Etkinliklerimiz Sona Erdi](/meb_iys_dosyalar/2021_05/03112021_1ss.jpg)