MUĞLA İL MEM ARGE

10.Ulusal eTwinning Konferansı Antalya ilinde gerçekleştirildi.

10.Ulusal eTwinning Konferansı Antalya ilinde gerçekleştirildi.

eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi ve Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü iş birliğinde yürütülmekte olan eTwinning faaliyetleri kapsamında "eTwinning 10. Ulusal Konferansı" 19-21 Aralık 2019 tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirildi.

Türkiye'nin bütün illerinden kalite etiketi sıralamasında en yüksek puan alan 200 katılımcının yer aldığı konferansa STEM il koordinatörümüz Semra AYATA ile birlikte 13 öğretmenimiz katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr Sayın Ziya SELÇUK ve Doç Dr. Sayın Adnan BOYACI konferansa katılarak eTwinning faaliyetlerinin dünya çapında başarı hikayeleri yazmak için fırsatlar yarattığını belirttiler.

E-Twinning çalışmasında 10'uncu yıla gelindiğini, geçmişte tuğla koyan herkese teşekkür ettiğini belirten Selçuk, "Buralarda birikimlilik esastır. Bu birikimliliğin üzerine bizim dünya çapında başarı hikayeleri yazmak için fırsatlarımız olabilecektir. Eğer siz çocuklarımızın ve öğretmen arkadaşlarınızın bu meseleye dahil olmasında yeni çabalar sergilerseniz, bizim özellikle öğretmen destek noktası gibi benzer çalışmalarımızla, bu çalışmaların irtibatını güçlendirebilirsek hazır bir organizasyonel yapı ve çatı üzerinden faal bir duruş sergilememiz çok daha kolay olacaktır. Bunu önemsiyoruz. Çift kanatlılık diyoruz. 'Tek kanatla uçamayız.' diyoruz. Eğer sizin buraya getirdiğiniz duygudaşlık, kardeşlik birliktelik ortada ise bu çift kanatlılığı da zaten ortaya koymuş oluyor." diye konuştu.   Selçuk, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bütün çocuklarımızın dünyaya meydan okuyabilmesi için 'Bizim de dünyaya mesajımız var.' diyebilmesi için, 'Biz de buradayız, bu topraklarda dimdik, onurumuzla şerefimizle ayaktayız.' diyebilmesi için sizin onların ellerinden bu şekilde tutmaya devam etmeniz lazım. Onları uluslararasılaştırma ve dünyayı tanıma anlamında daha fazla aydınlatmanız gerekecek. Bizim için önemli olan bu ülkenin geleceği, çocuklarımızın göz pırıltısı ve sizlerin mutluluğu. Eğer mutlu iseniz çok mutluyuz, eğer mutlu değilseniz sürekli biz de gerçekten üzgünüz, mutsuzuz. Çünkü sizlerin yüreklerinizin çırpıntısını gittiğim her yerde hissediyorum."   Bakan Selçuk, daha sonra stantları gezerek bilgi aldı. 23-12-201923-12-201923-12-201923-12-201923-12-201923-12-2019

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No.12 İç Kapı No.1 Menteşe/MUĞLA - 90 252 280 4800

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.