Orff-Schulwerk Yaklaşımıyla Müzik-Hareket Eğitimi Kursu
EĞİTMEN
Dilek SOĞUKPINAR
(Kavaklıdere Ortaokulu-Kavaklıdere-MUĞLA)

2011 yılında Gazi Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans programına başladı. Yüksek Lisans Tez Çalışması olarak “4+4+4 Eğitim Sisteminde Müzik Dersine Bakış Açılarının Değerlendirilmesi” konusunu çalıştı. Lisans eğitimi sırasında 2 yıl Hacettepe Üniversitesi Odyoloji Bölümünde İşitme Kaybı ve Dil Bozukluğu olan çocuklarla Müzik Terapi çalışmaları yaptı. 2012 yılında Ula Gölcük Ortaokulu’nda Müzik Öğretmenliği görevine başladı.Bu görevine ek olarak okul öncesi yaş gruplarında Müzik yaklaşımı, orf eğitimi, beden hareket ve oyun çalışmaları yürüttü. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında görevlendirme olarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde görev aldı. Aynı yıl Üniversitede Orf Schulwerk Eğitimcisi Onur EROL’un düzenlediği ” Çocuklar için Müzik ve Hareket Eğitimi” 6 saatlik seminere katıldı. Halen Kavaklıdere Ortaokulu’nda Müzik Öğretmeni olarak görevini sürdürmekte. İl dışı veya il içinde özel olarak düzenlenen müzik eğitimi ve orf seminerlerini takip etmektedir.

Açıklama :

BAŞVURU YAPMADAN ÖNCE LÜTFEN AÇIKLAMALARI DİKKATLE OKUYUNUZ !!!

Bu eğitim; hizmetiçi eğitim faaliyetidir. Hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde Muğla Öğretmen Akademisi web sitesi üzerinden alınan başvurular ARGE Birimi tarafından Hizmetiçi Eğitim Birimine gönderilir. Nihai onay makamı Hizmetiçi Eğitim Birimidir. Başvurunuzun Muğla Öğretmen Akademisi web sitesinden onaylanması eğitime kabul edildiğiniz anlamına gelmemektedir. Eğitime kabul edilmek için başvurunuzun Hizmetiçi Eğitim Birimi tarafından da onaylanması gerekmektedir.

Lütfen eğitimin yapılacağı tarihleri ve saatlerini dikkate alıp size uygun olması durumunda  başvurunuzu yapınız. 

Kurs Bilgileri:
Kurs Türü : Hizmetiçi ,
Kurs Kodu : 2.02.02.02.013
Kontenjan : 30
Eğitmen : Dilek SOĞUKPINAR
Kurs İlçesi : Kavaklıdere
Kurs Merkezi : Sonra belirlenecektir. Adresi
Kurs Tarihi : 06.04.2020 - 10.04.2020
Kurs Saatleri : 09:00 - 15:00
Son Başvuru : 23.03.2020 saat 17:30 kadar
Başvuruya Açık İlçeler : Kavaklıdere ,
Kimler Katılabilir? : Kavaklıdere ilçesindeki resmi okullarda çalışan okul öncesi, sınıf ve müzik öğretmenleri başvuru yapabilir.
**Not :
Başvuru Koşulları :
Eğitimde gerekli olacak malzemeleri katılımcı öğretmenler kendileri temin edeceklerdir. Başvuru yapacak katılımcılar açıklamalar bölümünde belirtilen hususları kabul etmiş sayılacaktır.
Üye GirişiYeni Üye Ol