Muğla Öğretmen Akademisi kendini geliştirmenin yeni adresi oldu


admin | 119 | Haberler | 6 ay önce |

Akademi kapsamında yapılacak eğitimlerin duyuruları ile eğitim başvuruları bu portal üzerinden yapılmakta, yapılan bütün eğitimlere ait haberler bu portalda yayınlanmaktadır


İlimizdeki yönetici ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerini 21 yüzyıl becerileri ile destekleyen eğitimlerle katkı sağlamak, velilerin ve öğrencilerin eğitim öğretim sürecindeki bilinç düzeyini yükselterek eğitimin niteliğini artırmak için Muğla Öğretmen Akademisi Projesi uygulamaya konulmuştur.

 

 

Bu proje kapsamında Muğla Öğretmen Akademisi Web Portalı oluşturulmuş, yönetici ve öğretmenlerimizin kullanımına sunulmuştur. Akademi kapsamında yapılacak eğitimlerin duyuruları ile eğitim başvuruları bu portal üzerinden yapılmakta, yapılan bütün eğitimlere ait haberler bu portalda yayınlanmaktadır. Yönetici ve öğretmenlerimiz portala üye olarak akademi kapsamında yapılacak eğitimlere başvuru yapabilmektedir.

Akademi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen eğitimlerden;

Yüz yüze yapılan 32 kurs/seminer/eğitime 951 öğretmen katılmıştır.

Çevrim içi (online) yapılan 205 eğitime; 30.000 online, 134.000 kişi kayıttan toplamda 163.000 kişi izlemiştir.

Çevrimiçi sanal üniversite/lise tanıtımlarını 9200 öğrenci izlemiştir.

Çevrim içi yapılan eğitimlerin videoları Müdürlüğümüzün sosyal medya hesaplarına konularak binlerce kişinin izlemesi sağlanmıştır.

Bu eğitimlerde başta Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olmak üzere birçok üniversitemizle, Anadolu Vakfı, Öğretmen Akademisi Vakfı, Deniz Temiz Derneği, Pera Müzesi, Köy Okulları Değişim Ağı (KODA), Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) olmak üzere birçok kurum ve kuruluş ile işbirliği yapıldı. Bu işbirlikleri neticesinde Akademimizde 200 Akademisyen/Uzman eğitimler verdi.

Muğla Öğretmen Akademisi tarafından gerçekleştirilen eğitimler yönetici ve öğretmenlerimiz tarafından beğeniyle takip edilmekte, eğitimlere katılan yönetici ve öğretmenlerimize kendilerini geliştirme imkanı sağlamaktadır.