MUĞLA İL MEM ARGE

Yönetici Rehberi

 

21.yüzyılda kurumlar, küreselleşme, hızlı teknolojik gelişme, insanların ihtiyaçlarının ve beklentilerinin değişmesi sonucunda ortaya çıkan değişim ve sürekli olarak artan rekabet ortamı karşısında, eskisinden daha stratejik düşünmekte, planlama yapma, kararlar alma faaliyetlerine daha fazla önem vermek zorunda kalmaktadırlar.

Bu kadar yoğun ve karmaşık bir ortamda eğitim veren okul ve kurumlarımızın işlerini kolaylaştırmak, ortak yönetim birliğini sağlama ve tüm paydaşlarımıza yardımcı olma amacıyla Muğla Milli Eğitim Müdürlüğümüzce “Okul ve Kurumlar için Yönetici Rehberi” hazırlanarak kullanımınıza sunulmuştur. Bu çalışma yapılırken il merkezinde görev yapan farklı türdeki okul-kurum müdürlerimizi bir araya getirerek ortak bir çalışma yapılmış ve çıkan sonuçlar tüm ilçe milli eğitim müdürlerimize taslak olarak sunularak görüleri alınmıştır. Kısa sürede hazırlanan Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını içeren Yönetici Rehberini yaz döneminde kalan 8 ayın çalışmalarıyla birleştirip bir kitap haline getirmeyi ve ilimizdeki tüm okul ve kurum yöneticilerimize kaynak olarak sunmayı hedeflemekteyiz.

Bu çalışmada her ay yöneticilerimizin dikkat edeceği hususlar, Özdenetime Dayalı Okul Tabanlı Denetim Modülü ve Örnek Zümre Toplantı Tutanaklarını paylaşarak okul ve kurumlarımızın hizmetine sunuyoruz.

 

Okul Ve Kurumlar İçin Örnek Zümreler

Yönetici Rehberi

 

Sorumlu Birim: Strateji Geliştirme Birimi

Proje hakkında bilgi ve iletişim için proje koordinatörleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Koordinatör:Nurcan Damlı

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No12 İç kapı no1 Menteşe/MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.