MUĞLA İL MEM ARGE

Trafik Kazalarının Önlenmesi için Elele

Trafik Kazalarının önlenmesi için ELELE İlimiz genelinde yaşanan trafik kaza sayısının ve kazalarda meydana gelen yaralanma ve ölüm vakalarının azaltılması amacıyla Muğla Valiliği Traifk Kazalarının Önlemesi 100 Günlük  Eylem Planı çerçevesinde hazırlanan Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen Trafil Elçisi Projesi kapsamında Çalışma Grubu 1. Toplantısı Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşmiştir.
Trafik Kazalarının Önlenmesi için Elele

Trafik Kazalarının önlenmesi için ELELE

İlimiz genelinde yaşanan trafik kaza sayısının ve kazalarda meydana gelen yaralanma ve ölüm vakalarının azaltılması amacıyla Muğla Valiliği Traifk Kazalarının Önlemesi 100 Günlük  Eylem Planı çerçevesinde hazırlanan Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen Trafil Elçisi Projesi kapsamında Çalışma Grubu 1. Toplantısı Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşmiştir.

Toplantıya

-          Muğla İl Milli E ğitim Müdürlüğü

-          Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

-          Muğla Büyükşehir Belediyesi

-          İl Emniyet Müdürlüğü

-          Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü

-          112 Acil Çağrı Merkezince görevlendirilen kurum temsilcileri katılmışlardı.

Kurum temsilcilerinin kurumlarının yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi sundukları aynı zamanda sorunlara çözüm önerileri üretilen toplantıda yapılan çalşmaların tek bir çatı altında toplanmasına proje için bir web sayfası oluşturulmasına ve web sayfasının veli, öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için eğitim materyalleri, kurum çalışmaları gibi bilgileri içermesine, trafik bilinci konusunda dikkat çekici çeşitli kampanyaların başlatılmasına, özellikle ilkokullarda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması çalışmalarına başlanmasına ve  okullar için Kaza Bildirim Modülü oluşturulmasına karar verilmiştir.

Çok kısa bir süre içerisinde kamuoyunun da biligilendirilmesi amacıyla çeşitli faaliyetlerin yapılması planlanmaktadır.

 

26-10-201826-10-2018

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No12 İç kapı no1 Menteşe/MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.