MUĞLA İL MEM ARGE

KÖY OKULLARI İÇİN İLKYAR DERNEĞİ İLE İŞBİRLİĞİ

Ülkemizin dört bir köşesinde köy okullarında eğitim gören öğrencilerin ve görev yapan öğretmenlerin motivasyonunu artırmaya kendini adamış ODTÜ'lü akademisyenlerce kurulan ve yıllardır birçok başarılı projeye imza atmış İLKYAR Derneği heyeti, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'yi makamında ziyaret etti..  
KÖY OKULLARI İÇİN İLKYAR DERNEĞİ İLE İŞBİRLİĞİ

Türkiye'nin dört bir köşesinde köy okullarında eğitim gören öğrenciler ve görev yapan öğretmenlere yönelik çalışmalar yapan ODTÜ öğretim üyelerince kurulan İLKYAR Derneği yöneticileri, Muğla da köy okullarında okuyan öğrenciler için Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapacak. Okullar arasındaki imkan farklılıklarını azaltmayı hedefleyen işbirliği çerçevesindeMuğla'da köy çocukları için Bilim şenliği düzenlenecek..

İLKYAR Derneği heyeti; Eğitimde işbirliği için İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE'yi makamında ziyaret ettiler. Muğla'daki köy okullarında yapılabilecek çalışmalar hakkında karşılıklı fikir alışverişi ve istişarenin yapıldığı görüşmede yönetici ve öğretmenler için "Eğitimde Motivasyon" seminerleri düzenlenmesi, ayrıca belirlenecek pilot köy okullarındaöğrencilere yönelik bilim şenlikleri organize edilmesi konularında karar aldılar..

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE "Başta Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olmak üzere Üniversiteler ile işbirliğine ve Eğitim içerisinde akademisyenler ile yapılan çalışmalara çok önem veriyoruz. Muğla Öğretmen Akademisi Projesi ile üniversite ile iş birliğinde öğretmenlerimizemesleki yeterlik ve akademik gelişim eğitimleri veriyoruz. Bahçeşehir Üniversitesi ile öğretmenlerimize STEM eğitimlerini başlattık ve bugün STEM çalışmalarımız ile Türkiye ve uluslar arası alanda çok iyi bir noktaya geldik. 

Bugün Ülkemizin dört bir köşesinde köy okullarında eğitim gören öğrencilere bilimi sevdirmeye, öğretmenlere ise ne kadar kutsal bir görev yaptıklarını anlatmaya hatırlatmaya kendini adamış ODTÜ'lü akademisyenlerce kurulan ve yıllardır birçok başarılı projeye imza atan İLKYAR Derneği ile ortak çalışmalara başlıyoruz.. "Her çocuk eşit şekilde eğitim almayı hak eder." İlkesinden hareketle okullarımız arasında imkan farklılıklarının azaltılması adına yeni çalışmaları birlikte gerçekleştireceğiz. 

Müdürlüğümüzce farklı alanlarda faaliyet gösteren, eğitime, öğretime, öğrenciye ve öğretmene kendini adamış birçok kişi, kurum ve kuruluş ile işbirliği içerisinde çalışmalar yürütüyoruz..Bu eğitim öğretim yılı başında TEV vakfı işbirliğinde köy çocuklarınızı kitaplarla buluşturduk ve 150 binden fazla kitabı ücretsiz dağıttık.. Önümüzdeki günlerde İLKYAR Derneği işbirliğinde köy çocuklarımız için bilim şenlikleri düzenleyeceğiz.Eğitimde imkan farklarını ortadan kaldırmak imkansızlıklarıtamamen yok etmek ve Muğla'da tüm çocuklarımıza eşit ve nitelikli eğitim sunabilmek ve eğitimin kalitesini yükseltmek adınaçalışmaya devam ediyoruz, başarımız daha da yükselecek veeğitimde Muğla marka şehir olacak.. " diye konuştu.

 

10-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-2020

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No12 İç kapı no1 Menteşe/MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.