MUĞLA İL MEM ARGE

KA3 Mutfak Sanatları Projemizin Ulusötesi toplantısı İtalya'da gerçekleşti.

KA3 Mutfak Sanatları Projemizin Ulusötesi toplantısı İtalya'da gerçekleşti.     
KA3 Mutfak Sanatları Projemizin Ulusötesi toplantısı İtalya'da gerçekleşti.

 

22-11-201922-11-201922-11-201922-11-2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Culinart Projesi

 

Avrupa çapında mutfak ve yemek servisi, turizm yoluyla kâr üretmekte ve diğer ekonomik sektörleri desteklemektedir. Muazzam derecede istihdam yaratma potansiyeline sahiptir. CULINART, gençlerin istihdamını, uluslararası hareketliliği ve kariyer planlama fırsatlarını artırma bakış açısıyla işgücü piyasası ihtiyaçlarına özgü mutfak sanatlarında eğitim kalitesini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

 

        CULINART, mutfak sanatlarında mesleki eğitime yönelik kalite ve ilgi düzeyini arttırmayı, işgücü piyasası ihtiyaçlarını takip etmeyi ve gençlerin istihdam edilebilirliğini, ulus ötesi hareketliliğini ve kariyer ilerlemelerini arttırmayı hedeflemektedir.

 

            Bu proje aynı zamanda;

- Mutfak sanatlarında ortak bir Mesleki Eğitim ve Öğretim Yeterliliği tasarlanması ve daha ileri çalışmalara geçiş yolları üretilmesini,

- alanda mesleki yeterlilik için pilot uygulamaların yapılmasını ve bu konuda stratejik bir uluslararası ortaklık kurulmasını

- yeterliliğin ulusal akreditasyonunu güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Proje ortakları, Bulgaristan, İspanya, Fransa, İtalya, Portekiz ve Türkiye´den alana özgü sektörel ve ticari kuruluşlardır.

 

09-08-2019

 

Project Ref. No. 597848-EPP-1-2018-1-BG-EPPKA3-VET-JQ

 

CULINART: Designing a Joint VET Qualification in Culinary Arts and Pilot Pathways for Continuing Training

 

is co-funded by the Erasmus+ programme of the European Union.

 

The European Commission's support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No12 İç kapı no1 Menteşe/MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.