MUĞLA İL MEM ARGE

Erasmus+ ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Erasmus+ ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü

 

13-12-2018

 

 

 

 

Erasmus+ Okul Eğitimi Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce sunulan iki proje daha Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanmıştır.

 

 

 

Eğitim Ortamlarında Çatışma Yönetimi ve Akran Arabuluculuğu adlı proje kapsamında;

Eğitim ortamlarında çatışma yaşanmadan önce öğrencilerin benlik algılarını yükseltmek, onların kendilerini tanımasına olanak vermek, alternatif yöntemlerle empati kurabilmelerini sağlamak hedeflenmiştir. Bu amaçlar doğrulusunda Hollanda, Slovenya ve İspanya ülkelerine düzenlenmesi planlanan ulusötesi toplantı ve eğitimlerin sınıflarımıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize fayda sağlaması öngörülmektedir. Yurtdışı hareketliliklere ilimizden toplamda 24 öğretmen ve idarecimizin katılması planlanmaktadır.

 

Hibrid Öğrenme adlı proje kapsamında;

Öğretmen ve idarecilerimizin´´Hibrid Öğrenme Modeli´´ve ´´Module´´bilgisayar programını tanıma ve uygulama fırsatını elde etmelerinin sağlanması ve bu yeni uygulamaların eğitim sistemine entegre edilmesinde öğretmenlerimizin mevcut bilgi ve becerilerinin artırılması planlanmaktadır. Gerçekleşmesi planlanan yurtdışı hareketlilikler sürecince katılımcılarımıza Hibrid Öğrenme Modeli için gerekli olan teknolojik bilginin aktarımı ve bu modelde kullanılacak olan materyallerin tasarımı hakkında bilgilenmeler yapılması öngörülmektedir. Yurtdışı hareketliliklere ilimizden toplamda 18 öğretmenimizin katılması planlanmaktadır.

Emirbeyazıt Mahallesi Dr. Baki Ünlü Caddesi No12 İç kapı no1 Menteşe/MUĞLA - 0 252 280 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.